A számmisztika másnéven numerológia, vagy atrimantia. A numerológia öszetett szó, tagjainak jelentése: numero: szám, lógia, logosz: tudomány. Tehát a számmisztika a számok tudománya. Az atrimantia jelentése szintén hasonló (számokkal való jövobelátás). Az alapelve, hogy minden embernek a nevébol meg lehet határozni a jövojét. Már 2000 éve is használták e tudományt a mágusok, hogy az embereket fel tudják készíteni a jövoben eléjük tornyosuló akadályokra. Nevünknek hatása van egész életünkre, sorsunkra. A számmisztikusok nevünk segítségével megtudják határozni pontosan a jövonket és fel tudnak készíteni rá, hogy a rossz dolgokon tudjunk változtatni. A számmisztika abban különbözik a jóslástantól, hogy míg a jóslással nem mindig tudjuk pontosan meghatározni jövonket, hiszen csak rébuszokban kapunk választ a jövorol, és ez függhet akár pl. a gömb nem teljes pontosságától, de magával a jóslással amúgy sem lehet biztos adatokat megtudni, addig a számmisztika holtbiztosan meghatározza, milyen lesz a jövonk és ezt nem csupán felvilágosítás gyanánt "közli" velünk, hanem azért is, hogy felkészítsen minket, hogy tudjunk rajta változtatni (és itt inkább az utóbbi hangsúlyosabb, mert a Számmisztika alapelve, hogy a jövő nincs pontosan megírva, tehát lehet rajta változtatni).
A számmisztika az egyik legősibb jósláság. Népszerűsége nagy részben függ a pontosságától, de az egyszerűségétől is, hiszen nincs másra szükségünk, mint a betűk és a számok jól ismerésére. Nagyon híres művelői ezen okkult tudománynak a következők voltak: Cheiro(Lous Hamogréf), aki a XVIII. század végétol a XIX. század elejéig élt, Püthagorász, akirol esetleg mugli-matekórán hallhattunk, Nostradamus, a híres jós, Johannes Keppler, Kele János és Dr. Kossutány István, aki 1880-1972-ig élt, nevét az orvostudomány egyik nagy alakjaként orizte meg a történelem.
Az egyes népek szerencseszámai
A zsidóknak a 7, hinduké pedig az 5. A zsidóknál látszik pl. a hét ágú gyertyatartónál (menorah), vagy a naptár 7x52-es felosztásán. Úgy tartják a hét a tökéletes szám, maga képviseli a harmóniát. A hinduknál azért az 5, mert egy páros és egy páratlan számbol tevodik össze, náluk ez a tökéletes szám, mivel van benne egyaránt páros és páratlan is (akárcsak a jin-jang), s az 5-dikén született emereknek különös eroket tulajdonítottak. Tökéletes számnak tartották majdnem az egész világon a 3-at és a 9-et is. Kínában több tökéletesnek tartott szám is volt. Ezeknek oka a mondáikban, töréntelmükben rejtozik. Olyanok mint például a népmesékben a népmesei számok. Néhány ilyen szám: a 4, mert négy konfuciánus szent könyv van, a 3, mert hátrom áldozati állat van (bika, bárány, sertés) és a 2, mert a Hang korban két fováros volt (Chang'an és Louyan), de ezen kívül még több száz ilyen számot ismerünk.
A Cheiro-féle betu számkulcs Cheiro többször körbeutazta a világot, hogy az okkult tanokat tanulmányozhassan. Ennek eredménye képpen létrehozta a latin ABC szerinti betu-számkulcsát, amely 8 számból áll. Mivel vannak ékezetes betuk, elég sokat tanulmányozta a számokat, míg ezeknek is megtalálta a megfelelot. A számkulcs a következo: 1= A,I, J,Q, Y 2= B, K, R 3= C, G, L,S 4= D, M, T 5= E, H, N, X 6= U, V, W 7= O, Z 8= F,P Ü, Ű= 6, 5 Ö, O= 7,5 É= 1, 5 Á= 1, 1 Ezen a számkulcson kívül természetesen létezik egy másik , egyszerubb is, amely a francia ABC betuibol tevodik össze. Itt nincsenek ékezetes betuk, tehát az u-t u-nak, az é-t e-neke kell venni, stb. Ez egy kilences számkulcs, és ezt használjuk surubben - legalábbis mi itt igen. A következo: 1: A, J, S 2: B, K, T 3: C, L, U 4: D, M, V 5: E, N, W 6: F, O, X 7: G, P, Y 8: H, Q, Z 9: I, R
|